Baraj Bölgesinde Organik Tarım

galyan-organik

Baraj Bölgesinde Organik Tarım

Baraj Bölgesinde Organik Tarım Yapan Çiftçilere Kireç Ve Gübre Dağıtıldı
IHA27 Kasım 2015 – 14:08Son Güncelleme : 27 Kasım 2015 – 14:08
Baraj Bölgesinde Organik Tarım Yapan Çiftçilere Kireç Ve Gübre Dağıtıldı
PAYLAŞ

Yorum yazA
TRABZON’UN İÇME SUYUNU KİMYASAL MADDELERDEN KORUMAK VE BÖLGE ÇİFTÇİSİNİN GELİRİNİ ARTTIRMAK AMACIYLA TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULANMAKTA OLAN ATASU BARAJI HAVZASI ORGANİK TARIMI DESTEKLEME PROJESİ KAPSAMINDA ÇİFTÇİLERE KİREÇ VE ORGANİK GÜBRE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Trabzon’un içme suyunu kimyasal maddelerden korumak ve bölge çiftçisinin gelirini arttırmak amacıyla Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmakta olan Atasu Barajı Havzası Organik Tarımı Destekleme Projesi kapsamında çiftçilere kireç ve organik gübre dağıtımı gerçekleştirildi.
Maçka ilçesinin Atasu Mahallesi’nde gerçekleştirilen törende Maçka Kaymakamı Deniz Pişkin, Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürü Recep Köksal, Trabzon Tarım İl Müdürü Cahit Gülbay, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Fatih Erol, Galyan (Atasu) Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yakup İskender, Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürü Ergin Çubukçu, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile bölge halkı hazır bulundu.
Törende katılımcılara seslenen TİSKİ Genel Müdürü Köksal, söz konusu projenin önümüzdeki 10 yılda 400 bin insanın içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak olan Atasu Barajı Havzası’nın iyileştirilmesi, çevreye uyumlu hale getirilmesi ve bölge halkının hayat kalitesini yükselterek göçü önlemek amacıyla gerçekleştirilmekte olduğunu söyledi.
Maçka Kaymakamı Deniz Pişkin ise, törende yaptığı konuşmada, organik tarımın insan sağlığı için önemine dikkat çekti. Tören, bölgede organik tarıma geçiş yapan 187 çiftçiye kireç ve organik gübrelerin dağıtımıyla son buldu.

/ Haberler

Yazar hakkında

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Cevap Bırakın