Oğulağaç Köyü

katrul1

Oğulağaç Köyü

Oğulağaç, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir köydür. Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Trabzon iline 27 km, Maçka ilçesine 17 km uzaklıktadır. Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.
Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları: 1963-1999 Yılları arasında Köy Muhtarlığı görevini Lokman ÇALIKOĞLU yapmıştır:[[1999-2007 Yılları arasında Köy Muhtarlığı göreviniTemel Akkaya yürütürken istifa etmiştir.2007 yılında yapılan ara seçinde Köy Muhtarı olarak Orhan ÇOBAN seçilmişti 29 mart 2009 seçimlerinde yeni muhtar MEHMET ÇALIKOĞLU AZA,lar ise VEHBİ ÇOBAN,HASAN BASRİ ÇALIK,HÜSEYİN KESKİN,ABDULLAH ÖZKAN seçilmiştir
Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak: http://nedir.antoloji.com/trabzon-macka-ogulagac-koyu/

Oğulağaç Köyü İçin Fotoğraf Gönderin Yayınlayalım
/ Köylerimiz

Yazar hakkında

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Cevap Bırakın